10 nejlepších vánočních filmů, které vás dostanou do té správné sváteční nálady

 

Co je lepšího, než natáhnout se na pohodlnou postel během těch nejuspěchanějších svátků v roce? Natáhnout se na pohodlnou postel a pustit si vánoční film! Nebo dva. Nebo klidně deset... Přinášíme vám seznam 10 nejlepších vánočních filmů, které vás během svátků zahřejí u srdce. Veselé Vánoce!

10: Sám doma

Není nic srandovnějšího, než sledovat rozkošného blonďáčka jak během vánoc přetváří dům svých rodičů na jednu velkou past na párek nešikovných (a velmi legračních) zlodějů. Pokud s námi souhlasíte, na začátek vánočního filmového maratonu existuje jen jeden ten pravý film - Sám doma. Dobré zprávy: pokud se vám bude líbit, můžete pak pokračovat se všemi 4 dalšími díly...

9: Grinch

Když se v roce 2000 klasický vánoční příběh Dr Seusse změnil v nákladný hollywoodský film, děti z celého světa nedočkavě naháněli své rodiče do kin, jen aby mohli vidět Jima Carreyho, jak krade Vánoce. Zábavné, vánoční a s tím pravým množstvím strašidelnosti pro děti - ideální film pro celou rodinu.

8: Santa Claus

Kde jinde začít než s příběhem hlavní postavy vánoc? Santa Claus je typická komedie z roku 1994 o normálním chlápkovi (Tim Alen), který musí převzít nejzodpovědnější úlohu ve svém životě - úlohu Santa Clause, kterého omylem shodil ze střechy. Co víc vám máme vykládat? Je to sranda, je to vánoční, ideální film na Štědrý večer.

7: Láska nebeská

Jako by pohled do okouzlujících očí Hugh Grante nebyl dostatečný, tento film vám navíc přinese dojemné příběhy lidí, kteří během svátků plných lásky našli svoji vlastní trošku štěstí. Láska, přátelství, obětování se pro druhé... nachystejte si krabici kapesníků a jste připraveni!

6: Ukradené Vánoce

Filmy Tima Burtona jsou velmi zvláštní a tento patří mezi nejzvláštnější. Je to fantazie, muzikál, komedie, drama a navíc je to animované. Kromě Vánoc se zde probírá i další skvělý svátek: Halloween. Tak tady to máte - dva zábavné svátky za cenu jednoho!

5: Smrtonosná past

Tenhle je pro všechny fanoušky akčních filmů! Můžou být ve vánočním filmu zbraně? No jasně! Protivní teroristé? No jasně! Hrozný policajt s nedostatkem respektu k autoritám? No jasně! Smrtonosná past to všechno má a k tomu spoustu dalších předností (včetně Bruce Willise samozřejmě). Už jsme se zmínili o tom, že dvojka je taky docela drsná?

4: Santa je úchyl!

Chcete něco temnějšího? Něco zvráceného, neuctivého, zábavného a tupého? Zkuste film Santa je úchyl, nemravná variace jinak veselého a milého vousáče, který nesobecky nosí dárky jiným. Kromě něho ve filmu najdete i Billy Bob Thortona, velmi neuctivého elfa a s ním i kopec smíchu.

3: Gremlins

Klasický hororový film z roku 1984. Už jste se někdy dívali na horor na vánoce? Příšerné příšerky, křik a spousta situací, které musí jít nezbytně špatně a to všechno na nejveselejší den v roce. Všechno ale není tak špatné, když mluvíme o gremlinech. Kdo by nechtěl sledovat tyto roztomilé chlupáče, kteří přináší spoušť a chaos.

2: Život je krásný

Tak tenhle film je přes 70 let starý (jo, natočili ho v roce 1946!), ale stejně si najde místo na vrcholu nejlepších vánočních filmů - proč? Protože je to brilantní a nesmrtelný vánoční příběh, proto! Pokud jste v poslední době přemýšleli o smyslu života, po shlédnutí tohoto filmu si opět budete cenit své existence... A navíc budete mít skvělé Vánoce.

1: Zázrak v New Yorku

Existuje spousta verzí tohoto vánočního příběhu, ale originál z roku 1947 s Maureen O’Harou a Johnem Paynem je pořád ta nejlepší. Tento nádherný příběh vrátí víru v zázraky i těm největším skeptikům. Víte kdo je ten pravý Santa? Tento film vám to možná pomůže zjistit...