11 triků jak zvětšit prostor v malých bytech

Pokud žijete v miniaturním bytě, nebo chcete získat co nejvíce prostoru v malém pokoji či koutku domu, můžete využít designérských triků pro optické zvětšení prostoru.

#1: Posuvné zdi

 

Malé prostory vyžadují chytré řešení, a tohle je jedno z nich. Posuvná zeď skryje váš soukromý prostor před očima hostů a sama o sobě nepřitáhne moc pozornosti - skvělý trik.

#2: Jasné barvy

 

Rozjeďte se a nebojte se jasných barev. Dodá to vašem interiéru dotek svěžesti a zároveň vizuálně rozdělí prostor. Nakonec, nabarvit podlahu modrou barvu nebude zas takový výstřelek, jak se zdálo na první pohled.

#3: Nebojte se vzorů!

 

Je dokázáno, že černobílé pruhy jsou pravým zázrakem nejen na oblečení, ale také v interiéru. Ať už je to celá podlaha, nebo jen kobereček - potisky a vzory dělají divy s optickým zvětšováním prostoru.

#4: Využijte extra místa

 

Z uzavřeného balkonu se jednoduše může stát další místnost. Můžete jej využít jako pracovnu, jídelnu nebo jen tiché místo pro relaxaci s uklidňujícím výhledem z okna.

#5: Kontrastní barvy

 

Pokud chcete opticky zvětšit prostor jednopokojového bytu, zkuste stěny vymalovat jinými barvami. Nebojte se velkých kontrastů a přechodů - například prostor kde spíte může být vymalován bíle nebo béžově, zatímco kuchyně může být zářivě žlutá.

#6: Multifunkční nábytek

 

Vše ve vašem bytě by mělo být multifunkční. Místo gauče si kupte rozkládací postel, kterou můžete použít i jako pohovku. Jídelní stůl můžete použít jako pracovní. Hledejte sady stolků, které můžete složit jeden pod druhý, když je nepoužíváte. Některé konferenční stolky mohou sloužit jako stolička, když máte v bytě více lidí.

#7: Police místo zdí

 

Můžete umístit nábytek tak, že vytvoříte miniaturní prostory v rámci jedné místnosti jen správnou organizací. Místo nižších regálu si pořiďte ty, které sahají až ke stropu. Tak opticky rozdělíte pokoj na několik zón a zároveň získáte více úložného prostoru.

#8: Zvedněte svou postel

 

Pokud vaše postel není dostatečně vysoká, abyste pod ní cokoliv uložili, pořiďte si zvedač postele a získejte tak více úložného prostoru přímo pod postelí. Můžete se také podívat po speciálních zásuvkách, které jsou přímo vytvořené pro skladování věcí pod postelí.

#9: Méně nábytku, větší rozměry

 

Větší nábytek možná zabere více místa, ale potřebujete jen jeden kus. Větší kus nábytku nahrazující dva nebo tři menší kusy vám nakonec může ušetřit hodně místa. Místo křesel a otomanů si pořiďte jednu velkou pohovku (ideálně rozkládací). Místo dvou nebo tří menších knihoven, si pořiďte jednu velkou.

#10: Zrcadla na dveřích a dalších místech

 

Skvělé místo pro zrcadlo jsou dveře skříně. Umístěte zrcadlo na každé dveře ve vaší ložnici a místnost bude okamžitě působit prostorněji. Velká koupelnová zrcadla na stěnách a dveřích budou mít stejný efekt a koupelna bude vypadat prostorněji a otevřeněji.

#11: Velké visící objekty na stěnách či stropech

 

Nejste přímo nadšeni nad myšlenkou pověsit si stojan na oblečení přímo ze stropu? Je to jednoduché a přitom skvělé řešení pro prostory bez šatních skříní. Navíc pod ně pak můžete zasunout krabice s botami, knihami či klobouky.

Fotografie od: juutakudesign, popsugar, Ambientdizajn, lanoemarion, apatmenttherapy, Kukun, Houzz, Casa