8 ranních návyků velmi úspěšných lidí

navyky uspesnych lidi

Dobře se v noci vyspat je velmi důležité, ale mít dobré ráno je ještě důležitější! S tím prvním vám může pomoci třeba dobrá matrace (například Napsie). S tím druhým se ovšem budete muset vypořádat sami. Nejlepší je vytvořit si pevné návyky a držet se jich, díky tomu budete ráno efektivnější a během dne úspěšnější. Nebo se alespoň vyhnete rannímu shonu a nepropásnete tu důležitou schůzi. 

Na chvilku se zastavte

Cože? Nejsou rána o tom, že pobíháte okolo, přemýšlíte, kde máte všechny věci a cítíte se naprosto ztracení? No, nemusí to tak být. Pokud vstanete dostatečně brzo, budete si moci dopřát několik minut klidu, posadit se, utřídit si myšlenky a připravit se na nový den.

Dopřejte si dostatek spánku

Tohle je sice spíš něco, na co si musíte zvyknout večer, ale projeví se to i na vaší ranní energii. Ujistěte se, že jdete večer spát dostatečně brzo na to, abyste spali alespoň 8 hodin. Díky tomu budete moci své rána začít plni energie a vychutnáte si každý den.

Začněte s tím nejtěžším

Všichni rádi odkládáme na později věci, do kterých se nám opravdu nechce, ale proto je potom ještě těžší se do nich pustit. Pokud vám nad hlavou visí opravdu těžký úkol, špatně se soustředíte na to, co v tu chvíli zrovna děláte. Tak přestaňte prokrastinovat a vrhněte se do toho po hlavě. Úspěšní lidé začínají svá rána s nejtěžšími činnostmi a pak pokračují s jednoduššími, měli byste to taky zkusit!

Začněte se ráno hýbat

Už jen představa ranního cvičení je pro vás pravá muka? Možná to tak je - ale zkusili jste to někdy? Může to chvilku trvat, ale jakmile si zvyknete ráno cvičit, svůj život už si bez toho nebudete moci představit. Úspěšní lidé cvičí hned ráno, jeden důvod je, že jen tehdy mají čas, a druhý důvod je, že je to vzbudí a připraví na dlouhý den.

Pořádně se nasnídejte

Ano, už jste to slyšeli tisíckrát, snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Ale řekneme vám to ještě jednou, abyste věděli, jak moc důležitá je. A ještě důležitější je jíst dobrou snídani: vyvážená kombinace celozrnných výrobků, bílkovin a zdravých tuků poskytne vašemu tělu vše, co potřebuje pro náročný den.

Stanovte si cíle

Pokud nevíte, čeho chcete dosáhnout, jak můžete vědět, že jste toho úspěšně dosáhli? Proto je velmi důležité stanovit si jasné cíle, které vás provedou celým dnem. A kdy jindy to udělat, než ráno? Vezměte si chvilku a promyslete si svůj plán, kterého se potom držte po celý den.

Vzbuďte se o hodinu dříve

Ano, dobrý spánek je důležitý, ale přece po vás nechceme, abyste se ho vzdali. Pokud půjdete spát dříve, můžete se i dříve vzbudit a začít tak den s náskokem před všemi ostatními. Jen si to představte: východ slunce, a před vámi voňavý šálek kávy a celý den plný malých vítězství. Být ranním ptáčetem už nezní zas tak špatně, ne?