80 % lidí si neví rady s výběrem matrace. 7 tipů, které vám usnadní výběr

Bolesti zad nejsou jen důsledkem únavy, sedavého zaměstnání nebo nepozorných pohybů při každodenních činnostech. Naštěstí povědomí o důležitosti spánku neustále roste a spáči Napsie objevují, co je to skutečná regenerace. Dnes byste měli i vy zaměřit svou pozornost na správné vybavení ložnice!

Výběr dobré matrace je tím nejlepším krokem, který můžete udělat pro zlepšení svého pohodlí. Vybrat si dobrou matraci je vzhledem k rozmanitosti dostupných možností náročné. Pokud si nevíte rady, na co se zaměřit, naši odborníci vám pomohou!

Zjistěte, jak si vybrat matraci, která změní váš život.

1: Minimalizujte tlak na body těla!

Všichni víme, že když uleháme do postele, sníme o pohodlí. I když pocit pohodlí může být velmi individuální, promyšlený design matrace je zásadní. Tím je zajištěno, že bez ohledu na vaši postavu nebo hmotnost nedojde k napětí kostí a svalů. S matrací Napsie jsme našli zlatou střední cestu mezi pevným základem a příjemnou měkkostí při minimalizaci tlaku na body těla.

2: Vyberte si zóny tvrdosti!

Způsob, jakým je vaše tělo během spánku podepřeno, má významný vliv na to, jak se cítíte. Uvolněný spánek, který nejde ruku v ruce se správným vyvážením zátěže, může mít za následek nejen četné bolesti, ale také trvalou deformaci páteře. Proto doporučujeme pečovat o tři komfortní zóny - ramena, boky a kolena. Tímto způsobem se matrace fantasticky přizpůsobí křivkám těla a nedochází k žádnému tlaku.

3: Nechte látku dýchat!

Vrtění se během spánku při hledání pohodlné polohy je znamením, že byste měli uvažovat o matraci z prodyšné pěny Ecocell®. Díky své otevřené buněčné struktuře umožňuje vynikající cirkulaci vzduchu. Tím však výhody nekončí... Vzhledem k tomu, že jsme z ní vyrobili inovativní jádro našich matrací, oceňuje komunita spáčů Napsie zejména flexibilitu výplně. Už se nemusíte bát zbytečných proleženin!

4: Vsaďte na hypoalergenní vlastnosti matrace Napsie!

Vytvoření ložnice vhodné pro alergiky nemusí být zdrcující úkol. Přehlížení tak důležitého aspektu však rozhodně ano! Není divu, že je tento materiál tak důležitý, protože v posteli trávíme ⅓ svého života. Dušnost, kašel, rýma, bolesti hlavy nebo svědění očí - to vše jsou hlavní důvody, proč věnovat zvláštní pozornost hypoalergenním materiálům.

5: Zabraňte vibracím a otřesům!

Pokud vás po probuzení provází únava a vztek, možná vaše současná matrace přenáší pohyb. Představte si, že by existovalo řešení, díky kterému by váš hluboký spánek nenarušilo ani náhlé probuzení od partnera... S matrací, která nepřenáší pohyb je to možné! Nedovolte, aby negativní emoce spojené s neustálým vnímáním pohybů druhé osoby ovlivnily váš vztah.

6: Postarejte se o větrání i zevnitř!

Máte problém s pocením během spánku? Pravděpodobně již víte, že se vyplatí dbát na každodenní rutinu a řádně si připravit ložnici. Větrání místnosti nemusí být dostatečné. Radíme vám, abyste šli ještě o krok dál a vybrali si matraci s extra vzduchovými kanálky. Ty pomáhají odvádět přebytečné teplo, takže vaše postel zůstane každý den suchá a svěží!

7: Ať vám matrace slouží po mnoho let!

Hledejte užitečná řešení. Vždy zdůrazňujeme, že naše matrace je skutečnou investicí do vašeho zdraví. Ačkoli hovoříme o desetileté záruce, máme podezření, že to nemusí být konec společného příběhu! Při navrhování tak odolného řešení jsme věděli, že se neobejdeme bez snadného způsobu, jak jej udržet v čistotě... Pomocí zipu můžete horní část potahu snadno odepnout a hodit do pračky.

Nejlepší tip? Svěřte se do rukou zkušených odborníků! Je to už 15 let, co tým Napsie zkoumal spací návyky. Zjišťování zpětné vazby a zdokonalování našeho sortimentu nás dovedlo k vytvoření dokonalé matrace. Zapomeňte na špatně padnoucí matraci a pořiďte si řešení, které změní váš život.... Čas na hluboký spánek!