Jste nevyspaní? Ne, není to běžné!

 

Žijeme ve světě, kde se nevyspanost spojuje s úspěchem - pokud jste dobří v tom co děláte, nemůžete si dopřát více než pár hodin spánku denně. To platí pro všechny úspěšné lidi: doktory, právníky, politiky, vojáky, celebrity... mohli bychom jmenovat až donekonečna. Ale máme pro vás šokující novinku - nevyspanost není běžná, a nemusíte jí trpět. Klíčem je pořídit si perfektní matraci, ale začněme od začátku...

V dnešní době se skoro všichni probouzí unavení a ospalí, začnou svůj den s obrovským hrncem kávy aby se nakopli a sotva zvládnout přežít do večera protože jsou neuvěřitelné unavení po celém náročném dni. Kamkoliv jdete, vidíte zástupy lidí připomínající zombíky, tak si prostě myslíte, že je to normální. No, ale není. A nemělo by být. A pravdou je, že byste mohli být mnohem lepší a úspěšnější verzí sebe samých, kdybyste se prostě trošku více vyspali.

Ale jak, když tolik cest k úspěšné kariéře je dlážděno nevyspaností?

Kadeti z Navy SEAL jsou přinuceni projít si tzv. "Pekelným týdnem" kdy jsou drženi téměř 6 dní vzhůru. Pro doktory je normální mít směny trvající 36 - 48 hodin. Právníci často pracují do nočních hodin a ředitelé velkých společností si stěží můžou dovolit zamhouřit oka - jejich konkurence nikdy nespí.

...Tak jak to tedy je?

Můžete být úspěšní bez toho, abyste byli nevyspaní? Ukázalo se, že můžete, dokonce můžete být ještě úspěšnější, když se pořádně vyspíte. Mnoho profesionálů, kteří se rozhodli pro zdravější spánkový cyklus a začali spát 6-8 hodin denně zjistilo, že se jejich výkon v práci dramaticky zlepšil. Představte si, že vše co musíte udělat, je jen změnit své spací návyky.

Co se stane s vaším tělem, když mu nedopřejete dostatek spánku?

Mohou se objevit hormonální poruchy, náladovost a mnoho dalších psychických problémů a poruch, jste náchylnější k depresivnosti a chronickým zánětům. Pravděpodobně přiberete, ztratíte svalovou hmotu, zhorší se vám paměť a kognitivní schopnosti.

A nějaké dobré zprávy by nebyly?

Ale jo, skvělé je, že vše co musíte udělat, abyste se tomu všemu vyhnuli, je pořádně se vyspat. Nevěřte těm pověrám, že super úspěšní lidé spí jen pár hodin denně. Jasně, u spousty z nich je to pravda, ale to není to, co je dělá úspěšné. Pravdou je, že by mohli být ještě úspěšnější, kdyby strávili trochu více času v posteli, a navíc by se také cítili lépe a udělali něco pro své zdraví.

Ještě stále jsme vás nepřesvědčili?

To ani nemusíme, ale co takhle zkusit takovou malou výzvu? Bude trvat pouze jeden týden, ale může od základů změnit váš život. Je to opravdu jednoduché: spěte co budete moci po celý týden. To znamená, že půjdete spát brzy a budete spát dokud se sami nevzbudíte, místo toho, aby vás vzbudil budík. Pokud budete přes den ospalí, tak si dejte šlofíka. Udělejte co budete moci, abyste spali tolik, kolik potřebujete - a pozorujte změny v tom, jak se cítíte a jak se zlepšuje váš výkon.

Pouze jedna noc nepřerušovaného spánku způsobí, že se budete cítit mnohem lépe, po několika dnech budete mít mnohem více energie, budete kreativnější, budete rychleji přemýšlet a řešit problémy. A nejsou tohle přesně ty schopnosti, které potřebujete k úspěšné kariéře? Zkuste to, nemáte co ztratit, ale můžete hodně získat.

A pokud všechna doporučení pro dobrý spánek zklamou?

Nemůžeme vám poradit lépe, než si pořídit jednu perfektní matraci, která padne prostě každému. Věřte nebo ne, to, zda budete v noci bdít či snít opravdu záleží na tom, jak kvalitní máte matraci. Prohlédněte si naši perfektní matraci Napsie!

Dobrou noc!