Jste v posteli moc rozpálení?

Trochu se v ložnici zapotit nemusí být vždy na škodu, samozřejmě pokud to není způsobeno vysokými letními teplotami. Když nám léto ukáže, co opravdu umí a nedopřeje nám klidného spánku, už nás představa propocených nocí tolik nevzrušuje. Co s tím? Jak se v horkých letních nocích udržet v chladnu? A hlavně - co pro to můžeme udělat HNED teď?

Změňte svou ložnici v tajemné a temné doupě

No, možná z toho děláme trochu drama (ale získali jsme vaši pozornost, ne?), ale mít v ložnici tmu fakt pomáhá. Žaluzie či tmavé závěsy udrží vaši ložnici chladnou, protože přes den absorbují horko. Pokud se chcete opravdu dobře vyspat, mějte zataženo i v noci - spánek v absolutní tmě je velmi zdravý.

Kdo potřebuje klimatizaci?

No, asi všichni, ale protože ji nemáme, budeme tvrdit, že ji stejně nepotřebujeme. Každopádně, osvěžující vánek si v noci můžete dopřát i bez klimatizace. Pořiďte si prostě malý větráček, který na vás bude během těch nejhorších letních nocí jemně foukat, a pokud chcete, aby to bylo skoro jako klima (ale bez těch účtů za elektřinu), naplňte hrnec ledem a postavte jej před větrák - tak tomuhle říkáme coooool.

Otevřete všechny dveře a okna

Otevřít jen jedno okno, to je skvělý začátek, ale pokud se chcete opravdu zchladit, musíte jít all in. Díky otevřeným oknům a dveřím se vám do ložnice dostane příjemný vánek a spousta čerstvého vzduchu, s sebou ovšem přinesou také pouliční hluk. Ale máme to promyšlené, již zmíněný větrák vytvoří příjemný bílý šum, který přehluší jakékoliv zvuky z ulice. Všichni ti, co utratili majlant za klimatizaci, teď asi tiše závidí, co myslíte?

Mějte správné vybavení

Jaké vybavení asi potřebujete pro horké letní noci? Právě že žádné. Nezáleží na tom, jak moc máte rádi svoji huňatou přikrývku, na léto se opravdu nehodí, proto ji raději pečlivě zabalte, uschovejte pro chladnější noci a spěte jen pod tenkým bavlněným prostěradlem. To stejné platí i pro vaše pyžamo: zahoďte dlouhé kalhoty a spěte jen ve spodním prádle, nebo ještě lépe úplně nazí. To vás sice může taky pořádně rozpálit, ale to už je jiný příběh, do toho se teď pouštět nebudeme...

Zbavte se svých společníků

Že se rádi v noci k někomu přitulíte? V letě je to tak trochu jinak... Pokud vám v noci bývá opravdu hodně horko a chcete se pořádně vyspat, měli byste radši spát sami. Dvojnásobný počet těl v posteli znamená také dvakrát tolik tělesného tepla a tomu se přece chcete vyhnout, ne?

Pořiďte si matraci Napsie

Pokud si teď myslíte, že se nestydatě vychvalujeme, máte naprostou pravdu - ale čtěte dál. Pravdou zůstává, že Napsie je skvělý způsob jak snížit teplotu vaší postele. Její jedinečný ventilační systém zaručuje, že budete mít kolem sebe vždy dostatek čerstvého vzduchu, který vás udrží v chladu. Pěnové pružiny v jádru Napsie efektivně stlačují a vytlačují vzduch a tak rozptylují horko a vlhko, takže spíte celou noc v příjemném a pohodlném prostředí.

Pokud všechno selže, spěte v mrazáku

Samozřejmě to nemyslíme doslova, pokud ovšem nemáte dostatečně velký mrazák, v tom případě ovšem nevíme, proč ztrácíte čas čtením tady toho článku, když už dávno můžete spát ve svém prostorném mrazáku... Každopádně, pokud je vám opravdu, ale opravdu hodně horko, vezměte své povlečení, strčte je do igelitky a všechno to dejte do mrazáku. Nechte to tam nějakou chvíli ležet a pak zase povlečte postel. Tomuhle říkáme to pravé osvěžení!