Lucidní snění: jste také snílek?

Nejlepší věcí na takových snech je, že si je můžete vychutnat beze strachu, který občas doprovází hodně živé sny - po celou dobu totiž víte, že jen sníte. Zaujalo vás to? Chtěli byste mít lucidní sny častěji? Věřte tomu nebo ne, existují způsoby jak si lucidní sny vyvolat, takže pokud jste připraveni vydat se během spánku na nové dobrodružství, rozhodně je musíte vyzkoušet.

Dejte si přes den šlofíka

To není vůbec problém, že? Ale jak to pomáhá s vyvoláním lucidního snění? Zaprvé - odpočinete si a budete pak v noci méně unavení, což vám poskytne energii pro lucidní snění. Zadruhé - máte příležitost si lucidní sny natrénovat - a všichni víme, že cvičení dělá mistra.

Spěte v hezkém, chladném prostředí.

Prostředí, ve kterém spíme, má značný vliv na kvalitu našeho spánku a všichni víme, že v chladnější ložnici se spí lépe. Ukázalo se, že to také pomáhá dosáhnout lucidního snění. Jak? Experti se domnívají, že chladnější prostředí může mít vliv na hloubku REM fáze, což zvětšuje šanci lucidního snění.

Nechoďte spát hladoví

Tak to je novinka - do teďka nám všichni tvrdili, že spát s plným žaludkem sabotuje kvalitu našeho spánku. Nechceme tím samozřejmě říct, že se máte před spaním pořádně napráskat, ale menší svačinka na zaplnění žaludku vám pomůže vydat se na cestu lucidního snění, ještě než zavřete oči.

Dejte si před spaním něco ostrého

Další věc, která rozhodně není doporučená pro mírumilovný spánek, ale pokud chcete snít lucidně, měli byste to zkusit. Dejte si něco s čili, česnekem, pepřem nebo jiným kořením, to dodá vašim snům na intenzitě, opravdovosti a možná i špetku bizarnosti. No co, však jste si o to řekli!

Poslouchejte při spaní hudbu

Hudba může být velmi mocným spouštěčem emocí, takže poslouchání hudby při spaní může opravdu zintenzivnit vaše sny. Pusťte si písničky, které máte spojené s důležitými životními událostmi, významnými pocity nebo s lidmi, kteří hrají ve vašem životě klíčovou roli, můžete si tak vyvolat velmi silné a emotivní sny.

Mějte pravidelný spací režim

Chodit spát a vstávat ve stejnou dobu je velmi důležité pro kvalitní spánek, je to také klíčový faktor pro vyvolání lucidního snění. Jasně, vždycky to úplně nejde, usnout každý den ve stejnou dobu, obzvláště v dnešním uspěchaném světě, ale kdykoliv je to možné, zkuste se držet stejného rozvrhu.

Spěte v úplné tmě

Spát v úplné tmě je vůbec skvělý nápad, určitě se tak vyspíte lépe, a když navíc chcete ovládat své sny, postarejte se o pořádné žaluzie. Myslete ovšem na to, že jen tak ledajaká tma nestačí, musí být úplně černá tma. To znamená vypnout všechna světla na vašich elektronických zařízeních, zatáhnout žaluzie i závěsy a možná dokonce i nasadit masku na spaní.

Než usnete, projděte si celý svůj den.

Je to skvělý způsob jak si vyvolat lucidní sny - prostě těsně před usnutím myslete na všechno, co jste přes den zažili. Přitom se snažte vybavit si co nejvíce detailů. Jaké měla prodavačka vlasy? Co měl na sobě váš šéf? Kolik lidí čekalo na zastávce na autobus? Každý detail pomůže vaší mysli vytvořit ucelený obraz - a také ještě intenzivnější lucidní sen.