Překvapivé zdravotní přínosy piva

Že by byla láhev oroseného denně lepší než sto doktorů? Dobrá zpráva pro milovníky piva - je to tak! Našli jsme neočekávané, vědecky dokázané zdravotní přínosy piva. Jediné, na co si budete muset dát pozor, je vysoká kalorická hodnota piva - kolem 220 kalorií na půllitr by vaše bříško mohlo změnit v nechtěný pivas. Ovšem nemusíte kvůli tomu skládat bobříka střízlivosti . Když budete konzumovat přiměřené množství, můžete zlepšit činnost srdce, posílit imunitu, ochránit kosti a mnohem více... Zde je 9 důvodů, proč si s pivem můžete připíjet na zdraví:

Pití piva zmenšuje riziko ledvinových kamenů

Finští výzkumníci z Národního institutu veřejného zdraví provedli detailní studii, jíž se zúčastnilo 27000 mužů ve středním věku, která prokázala, že "každá láhev piva denně vypitá, zmenšila riziko odhadem o 40%". Studie prokázala, že alkohol nacházející se v pivu, by mohl mít pozitivní vliv na "zvýšení vylučování vápníku", prvotní složku ledvinových kamenů.

Pivo může pomáhat při snižování rizika srdečních onemocnění

Ačkoliv červené víno je vychvalováno jako nejzdravější alkohol, výzkumný tým ze Scrantonské university v Pensylvánii říká ne tak rychle.

Tmavé piva typu ale a stout mohou snížit výskyt infarktu. Studie prokázala, že pivo může snížit riziko arteriosklerózy (to je ta nemoc, kdy se vám artérie ucpou cholesterolem a dalšími mastnými hnusy) až o polovinu.

Pivo je dobré pro vaše kosti

Pivo obsahuje velké množství silikonu, složky, která podporuje růst kostí a udržuje je silné. Musíte ovšem udržet tu správnou míru! Výzkumníci z Tuft Univerzity v Massachusetts zjistili, že jedna či dvě sklenky piva denně může význačně snížit riziko zlomenin. Více než dvě sklenky by naopak mohly vést ke zlomeninám, takže opatrně s tím pitím!

Milovníci piva nejsou tolik ohroženi cukrovkou

Mnohonásobné studie prokázaly, že milovníci piva mají až o 25% nižší riziko výskytu cukrovky typu 2. Harvardští výzkumníci zjistili, že alkohol obsažen v pivu zvyšuje citlivost na inzulín, který pomáhá předcházet cukrovce. Navíc, pivo je skvělým zdrojem rozpustné vlákniny, která pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi. Takže shrnutí - sklenka piva je přesně to, co vám doporučí lékař!

Pivo má preventivní účinky proti Alzheimeru

Výzkum proveden na Univerzitě Loyola v Chicagu analyzoval data od více než 365 000 lidí, kteří se zúčastnili studie běžící od roku 1977 a zjistili, že běžní konzumenti piva mají o 23% menší šanci výskytu Alzheimerovy choroby, nebo podobnou formu snížení mentálních schopností. Tato studie tvrdí, že vysoký obsah silikonu v pivu, omezuje vstřebávání hliníku v mozku a tím pomáhá předcházet výskytu Alzheimerovy choroby.

Pivo zlepšuje zrak

Moc piva zrak zhoršuje, všechno se stává rozmazané, ale to pravé množství naopak může snížit riziko výskytu kataraktu.Výzkum prokázal, že antioxidanty obsažené v pivu, obzvláště v alech a stoutech, pomáhají ochraňovat vnější čočku oka proti poškozením, která poté vedou ke kataraktu. Tak na to se napijeme!

Pivo by mohlo být lékem na rakovinu

Mohlo by pivo vyléčit rakovinu? Bohužel ne... prozatím! Výsledky průzkumu prezentované na Národním sněmu Americké chemické společnosti tvrdí, že klíčová složka piva by mohla být použita v boji proti rakovině a zánětlivým nemocem. Kyseliny obsažené v chmelu zastavují bakteriální růst a vědci doufají, že najdou způsob jak tyto kyseliny extrahovat nebo vyrobit a použít je na výrobu léčiv proti rakovině.

Pivo může pomoci snížit riziko mrtvice

Studie prokazují, že lidé, kteří pijí přiměřené množství piva, mohou snížit riziko mrtvice až o 50% v porovnání s lidmi, kteří pivo nepijí. Faktem je, že když pijete pivo, arterie se rozšíří a krev v nich může rychleji proudit. Výsledkem je, že se nevytváří krevní sraženiny, mozek je zásoben kyslíkem a riziko mrtvice se snižuje.

Ve vesmíru jsou obrovské mraky plovoucího piva

Ne, děláme si srandu. Vlastně je tam mrak alkoholu (etylalkoholu, který se nachází v pivě, víně a destilátech), který si volně pluje vesmírem. Obsahuje dostatek alkoholu, aby naplnil 400 triliónu litrů piva. Tak tam mají hodně velký Octoberfest. Špatnou zprávou je, že je asi 10 000 světelných let daleko. Každopádně, je to znamení, že vesmír fandí pití alkoholu.

 

Tak to je asi všechno. Pijte pivo (přiměřeně, samozřejmě). Zlepšíte si tak zdraví, snížíte rizika srdečních onemocnění, a to ani nebudeme zmiňovat, jak vám to pomůže se společenským životem ;) Navíc, existuje více než 400 druhů piva, které můžete vyzkoušet. Tak na zdraví!