Více spát, méně pracovat - jak na to?

Takže takhle - nejlepší by bylo, kdybyste mohli celý den spát a vůbec nepracovat... Jenže, věřte nám, nicnedělání je občas pěkná otrava. Takže pořádně se musíte vyspat v noci, abyste pak byli druhý den jaksepatří produktivní a nemuseli celý den viset v práci. Tím větší šanci pořádně si odpočinout máte, čím déle máte dní na odpočinek, tak jako o dlouho očekávaném vánočním volnu. Nevěříte nám? Tak si přečtěte příběhy ze života o tom, jak skvělý nápad k někomu ve snu přišel.

Sny, které vydělaly miliony: Terminátor

Terminátora jste viděli, ne? A docela se vám líbil, co? Samozřejmě že ano, má to všechno, co dobrý film potřebuje: hodně akce, hodně příběhu a hodně Arnolda Schwarzenegra. Věděli jste, že James Cameron dostal nápad na film o chladném robotickém zabijákovi z budoucnosti , zatímco doma odpočíval ve své pohodlné posteli a bojoval z horečkou? A co je mnohem důležitější - umíte si představit, o kolik miliónů více by Terminátor mohl vydělat, kdyby Cameron spal na Napsie matraci?

Sny, o kterých se ještě dnes zpívá: Yesterday

Jaká je vaše oblíbená píseň od Beatles? Pro mnohé je to Yesterday, smutná ale podivně povzbuzující balada o zaniklém vztahu. Věděli jste, že Paul McCartney se jednoho dne probudil, plný energie po skvěle prospané noci, a v hlavě mu zněla tahle legendární melodie. Určitě spal na Napsie (vtip, tenkrát bohužel Napsie ještě neexistovala).

Sny, které se proměnily na příběhy hodné miliónů Twilight

Máte rádi upíry a vlkodlaky? Ukázalo se, že je přímo zbožňují miliony náctiletých i dospělých. Stephenie Meyer, autorka těchto bestsellerů, napsala první knihu poté, co se jí zdálo o úplně normální holce, která potkala krásného upíra a zamilovala se...

Sny, které v mnoha směrech umožnily vývoj ve vědě

Dmitri Mendeleyev, chlápek co vytvořil periodickou tabulku prvků, viděl tuto bezpochyby průlomovou maličkost ve světě chemie ve svém snu. Spal na tak dobré matraci, že ve snu udělal veškerou práci a po probuzení už bylo třeba udělat v periodické tabulce, o které se mu zdálo, jen pár změn.

Sny, díky kterým jsme porozuměli vesmíru

Albert Einstein - však víte, ten chlápek s divným páčem, který je považován za nejchytřejšího člověka, co se kdy narodil na naší malé modré planetě - začal přemýšlet o své slavné teorii relativity poté, co se mu ještě jako náctiletému zdály divné sny. O čem byly? Něco o krávách, které vyskakovaly do vzduchu zatímco do nich pouštěli elektrické šoky a farmář je zpovzdálí pozoroval, no, to není důležité. Důležité je, že spal když dostal tento nápad a vsadíme se s vámi, že spal na velmi pohodlné matraci.

Sny, které přinesly velká vítězství

Jack Nicklaus je jedním z nejlepších golfistů v celé historii tohoto ušlechtilého sportu. Mnozí během jeho slavné golfové kariéry přemýšleli o tom, odkud se bere jeho švihácký švih. Jack sám přiznal, že technika uchopení golfové hole se mu jedné noci zjevila ve snu. Nespočet dalších skvělých sportovců přiznává, že svých nejlepších výkonů dosáhli po skvěle prospané noci. Víte, co tedy všichni potřebují? Napsie přece!

Na závěr

Nevyvratitelným faktem je, že mnoho našich každodenních úspěchů přichází poté, co je naše mysl odpočatá a může tedy pracovat na plné otáčky. I proto je důležité Vánoce prožít v klidu a míru. Jinými slovy: abychom byli dobří v práci, ve škole i v každodenních činnostech, potřebujeme se na to dobře vyspat. A s tím rozhodně může pomoct skvělá matrace. Kdyby tak na dnešním trhu existovala perfektní matrace, hm?