Vytvořte si krásný vánoční věnec

Vánoce už jsou zase za dveřmi, tak proč je nepřivítat jedinečným, doma vyrobeným, nádherným a dech beroucím vánočním věncem.

Připravili jsme pro vás návod, jak jednoduše vytvořit moderní věnec z papírových listů, který dodá vašemu domu vánoční atmosféru.

 

Co budete potřebovat:

  • nůžky
  • základ věnce, nejlépe s průměrem 20-25 cm (můžete si i vytvořit svůj tak, že smotáte vrbové nebo lískové proutky)
  • falešné bobule na dekoraci (můžete přidat i borové větvičky pro ještě slavnostnější vzhled)
  • tvrdý papír (světle zlatý nebo stříbrný)
  • sekundové lepidlo

Nejdříve si vyberte barvu, v jaké chcete mít sladěné letošní vánoce. Jděte na to jednoduše: s jednou základní barvou případně s jejími odstíny. My jsme použili 2 A4 kartony lehce třpytivé krémové barvy (alias teplá vanilka). Najdete je v každém lepším papírnictví nebo hobby obchůdcích.

 

Krok č. 1

Nůžkami vystřihněte listy asi 7 cm dlouhé. Nemusíte si je nejprve namalovat, prostě stříhejte podle ruky, nebudou tak všechny stejně velké a věnec bude mít přirozenější vzhled.

 

Krok č. 2

Obraťte list rubovou stranou dolů (pokud ji má) a jemně narýsujte podélnou linku svým hobby nožem, nebo jedním nožíkem z nůžek. Vytvoříte tak drážku, abyste mohly list trochu ohnout a vytvořit tak lehce chaotický dojem. List ohněte nabarvenou stranou dovnitř, mělo by to jít velmi snadno.

 

Krok č. 3

Přilepte listy na věnec. Po každé aplikaci musíte list chvilku držet, než lepidlo zaschne. Ujistěte se, že listy lepíte v různých úhlech, dosáhnete tak hezkého tvaru věnce.

Můžete je také nalepit kolem celého věnce ve stejném směru a vytvořit vánoční věnec klasického vzhledu.

 

Krok č. 4

Přilepte nebo přidrátujte bobule a borovicové větvičky (nebo taky ne, jestli se vám nechce) Nebojte se experimentovat a přidat více dekorace, věnec tak bude vypadat plnější.

Udělejte krok dozadu a obdivujte své dílo!